Managed hosting door True

Ruzie bij Kaspersky Lab lijkt bijgelegd

 

Kaspersky Lab Benelux en de internationale moederorganisatie hebben hun conflict over het licentiesysteem voorlopig bijgelegd. Beide partijen zijn weer met elkaar in gesprek en bedienen weer samen de markt. Dat vertelt Dick Géheniau, managing director van Kaspersky Benelux.

'Het is jammer wat er gebeurd is, maar we zijn weer helemaal terug', laat Dick Géheniau opgetogen weten. Nu de strijd met het Russische hoofdkantoor gestreden is, zoeken beide partijen naar de juiste manier om samen verder te gaan. 'De systemen draaien weer en we kunnen weer leveren. Samen met de distributeurs hebben we de hele business in de Benelux weer opgetuigd.'

Kaspersky Lab Benelux en de internationale moederorganisatie hadden een conflict over het licentiesysteem. De Benelux was toegang tot dat systeem ontzegd, maar na een kort geding tegen de Russische bedrijfsleiding mag de Benelux-partner in ieder geval tot augustus 2010 doorleveren.


Twee opties voor toekomst

De Benelux-organisatie van Kaspersky Lab en het Russische hoofdkantoor doen dus weer gezamenlijk zaken en kijken al naar de toekomst. Tot 1 augustus 2010 moeten beide partijen van de rechter met elkaar samenwerken, maar ze overleggen ook hoe het na die periode verder moet.

Volgens Géheniau zijn er twee opties: beide partijen blijven met elkaar zaken doen tot en met in ieder geval 2012 of het Nederlandse kantoor wordt door Rusland overgenomen. 'Die laatste optie is heel billijk', aldus Géheniau. 'Ik heb het hoofdkantoor gevraagd om hier voor het eind van het eerste kwartaal duidelijkheid over te geven en ik denk dat dit gaat lukken.'

Uitbreiden

De ruzie van de afgelopen maanden heeft wel grote gevolgen voor Kaspersky Benelux gehad. In totaal zijn acht mensen vertrokken. Het bedrijf heeft de vestiging in Den Bosch ingeruild voor een nieuwe vestiging op bedrijventerrein De Esp in Eindhoven. Géheniau: 'We vervangen deze mensen nog even niet en kijken hoe onze toekomst eruit ziet. Zodra er meer bekend is, gaan we weer bouwen en uitbreiden.'

Dit artikel is afkomstig van Channelweb.nl (https://www.channelweb.nl/artikel/3271501). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees ook


 

Reacties

Naar mijn idee zijn dat er meer dan 8 personen. Toch zo'n minimaal 12.

Nieuwsbrief

Wil je dagelijks op de hoogte gehouden worden van het laatste resellernieuws, trends en ontwikkelingen? Abonneer je dan op onze gratis nieuwsbrief.

Vul een geldig e-mailadres in

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×


Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.