Managed hosting door True

UWV helpt werkloze 50-plussers naar ICT

 

Uitkeringsinstantie UWV start met de Hogeschool E3 in Maastricht een ict-opleiding speciaal voor 50-plussers. Het initiatief is gestart omdat er in Limburg een tekort is aan informatici. Daarbij is bijna de helft van de mensen met een WW-uitkering momenteel 50-plus.

Van de ruim driehonderd geïnteresseerden hebben uiteindelijk honderd 50-plussers zich voor de opleiding aangemeld. De nieuwbakken studenten hopen dankzij de opleiding weer een baan te vinden, nu ze moeten concurreren met jongeren en goedkopere arbeidskrachten. Afhankelijk van de vooropleiding duurt de studie tussen de negen en vijftien maanden.

De studie kent een theoretisch deel en een praktijkgedeelte en kan ook deeltijd worden gevolgd. Opmerkelijk is dat de studenten (nog) niet via computers, maar gewoon uit schoolboeken les krijgen. Als de studie wordt afgerond wordt een bachelordiploma op ict-vlak op hbo-niveau verkregen.

Nieuwe ICT-opleiding voor werkloze 50-plussers

Dit artikel is afkomstig van Channelweb.nl (https://www.channelweb.nl/artikel/5233750). © Jaarbeurs IT Media.

?


Lees ook


 
Nieuwsbrief

Wil je dagelijks op de hoogte gehouden worden van het laatste resellernieuws, trends en ontwikkelingen? Abonneer je dan op onze gratis nieuwsbrief.

Vul een geldig e-mailadres in

Stuur door

Stuur dit artikel door

Je naam ontbreekt
Je e-mailadres ontbreekt
De naam van de ontvanger ontbreekt
Het e-mailadres van de ontvanger ontbreekt

×
×


Wilt u dagelijks op de hoogte worden gehouden van het laatste ict-nieuws, achtergronden en opinie?
Abonneer uzelf op onze gratis nieuwsbrief.