John Chambers, ceo van Cisco, verwacht goede zaken te doen rond video toepassingen op het netwerk. Deze business moet mede groeien door de aankoop van het bedrijf Pure Digital, dat de Flip camcorder levert.
Chambers verwacht dat de scheiding tussen de zakelijke markt en de consumentenmarkt verdwijnt en langzamerhand samensmelt. Dat betekent dat er ook meer gebruikt wordt gemaakt van videobeelden en andere toepassingen.
Video neemt straks 90 procent van de netwerkcapaciteit in beslag. Video zal veel vaker worden toegepast in de zakelijke- en consumentenmarkt, aldus Chambers. Business partners zouden daarop moeten inspelen en meer grip krijgen in de consumentenmarkt. Cisco is al actief in de consumentenmarkt, onder andere met Linksys, Scientific Atlanta en Pure Digital's Flip camcorders, die snel beelden opnemen die op het internet kan worden gezet. Flip is volgens Cisco inzetbaar als marketingtool. Zo kunnen met Flip snel klantenreferenties worden gemaakt en aan andere klanten worden getoond. Cisco verwacht dat binnen vijf jaar rond 35 procent van zijn omzet komt uit video, samenwerkingsoplossingen en Web 2.0 technologieën.
Lees ook