Medewerkers in het midden- en kleinbedrijf kunnen sinds maart dit jaar met Mijn PC Online van KPN voor een tientje per maand inloggen op hun eigen pc op kantoor. Deze dienstverlening is genomineerd voor de EwerkAspectprijs van het Ewerkforum.
Met Mijn PC Online van KPN kunnen werknemers vanaf elke pc of pda met internetverbinding inloggen op hun kantoor-pc. Deze dienst kost 9,95 euro per maand. Om de dienst te kunnen gebruiken is een eenvoudig te installeren programma nodig, de pc moet aan blijven staan en verbonden zijn met internet.
Na het remote inloggen ziet de gebruiker exact hetzelfde als wat hij zou zien wanneer hij achter zijn kantoor-pc zit. Hij kan gegevens uitwisselen tussen kantoor- en thuis-pc's, thuis een print maken van bestanden op de kantoormachine, of voor collega's een afdruk maken op de kantoorprinter van bestanden op zijn pc thuis.
Ict-dienstverlener Citrix beheert voor KPN de verbinding tussen de pc's. De server van Citrix zorgt ervoor dat de verbinding wordt op gebouwd van de waar vanaf wordt ingelogd naar de server van Citrix en van de kantoor-pc naar de server van Citrix. Hierdoor is voor het bedrijfsnetwerk alleen sprake van uitgaand verkeer. Er is geen VPN-verbinding nodig en geen aparte instelling van de fire wall.
In eerste instantie werd Mijn PC Online door KPN alleen aangeboden aan ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. Op verzoek van klanten is de dienst nu ook toegankelijk voor particulieren.
Genomineerd
Genomineerd voor de Ewerkprijs zijn:
• E-accent (virtueel werkend automatiseringsbedrijf)
• Heling & Partners (reïntegratiebureau)
• Nederlandse Handboog Bond (virtueel werkende sportbond)
Genomineerd voor de voor de E-werkAspectprijs zijn:
• Eminus (e-learning-applicatie)
• KPN (PC Online voor het midden- en kleinbedrijf)
• Omnimove (mobiele formulierenapplicatie op smartphone en pda)