De informatiebron voor het Nederlandse ICT-resellerkanaal   Adverteren | Mobiel | Contact  
CRN
 Zoek
Nieuwsbrief
Reacties
Bedrijvengids
Channel Guide
CRN Mobiel



Nieuws aanmelden
Agendapunt melden
RSS-feed Volg ons via Twitter

 
Nieuws
 Terug Mail aan een vakgenootPrintvriendelijke versie   

AMD wint vertrouwen oem-klanten terug

De reputatie van ATI is het laatste jaar, ook na de overname van AMD, niet al te best: de R600 is bijna driekwart jaar vertraagd en er is nog steeds geen high-end-kaart die het tegen nVidia's GeForce 8800 GTX op kan nemen. Toch gaat het ineens voorspoedig met AMD.

Waar AMD/ATI bijna publiekelijk door zijn oem's ter schande gemaakt werd vanwege de constante vertragingen en problemen bij de ontwikkeling van de R600, lijkt het tij nu ineens te keren. In Apple's nieuwe iMac is namelijk geen enkele grafische nVidia-kaart terug te vinden - het bedrijf is geheel overgestapt op AMD. Na Apple heeft ook Dell dit voorbeeld gevolgd: de nieuwe Dell Optiplex-lijn die het bedrijf deze herfst gaat introduceren maakt ook exclusief gebruik van grafische AMD-kaarten.

Vanwaar deze omslag? Twee redenen: video en kosten. De AMD-kaarten mogen dan wel niet tot de best presterende horen, maar als we kijken naar prijs/prestatie dan scoort AMD stukken hoger dan concurrent nVidia. Daarnaast belanden high-end-kaarten sowieso nauwelijks in oem-computers. Het tweede punt is video: AMD's video-acceleratie (Avivo) is veel beter uitgevoerd dan nVidia's PureVideo en dat is een algemeen bekend feit bij de oem's. Wie een goedkope computer wil bouwen die toch high definition video kan afspelen, hoeft niet lang na te denken over welk merk kaart hij gaat gebruiken.

De bottom line is dus dat de huidige generatie AMD-kaarten voor de consument niet bijster competetief zijn met hun nVidia-concurrenten, maar dat oem's er erg blij mee zijn. AMD verwacht met de komende RV630-chipset ook de consument definitief terug te kunnen winnen.


Redactie CRN/PCM 
 
 
 
 Reageer op dit artikel 
 
Meer Nieuws:
21 mei 17:11
Vijf ICT-onderzoekers krijgen Vidi-beurs NWO
21 mei 16:04
Wolters Kluwer neemt Braziliaans Prosoft over
21 mei 11:59
Eurofiber koopt met Unet 1000 km glasvezel
21 mei 11:07
ICTroom bouwt energiezuinig datacenter Ricoh
21 mei 10:19
TNO zet Cyber Security Lab op
21 mei 8:45
Computable nomineert 10 partnerprojecten
17 mei 17:06
Infotheek regelt hardwaredonatie via IT4kids
17 mei 16:54
OpenSesame ICT start eigen CRM-bedrijf
17 mei 14:24
Rabobank verlengt ook applicatiecontract IBM
17 mei 11:46
Wadinko investeert in Caase.com
17 mei 11:07
Leden De Unie verwerpen sociaal plan Ericsson

  
Sponsored links

Gerelateerde artikelen:
22 oktober 2007 - 12:50
AMD boekt 400 miljoen dollar verlies in derde kwartaal
25 oktober 2006 - 16:30
AMD/ATI voegt cpu en gpu met overname samen
6 oktober 2006 - 10:43
Overname ATI door AMD goedgekeurd in Taiwan
24 juli 2006 - 13:40
AMD koopt ATI voor 5,4 miljard dollar
24 juli 2006 - 10:27
Vandaag bekendmaking overname ATI door AMD?

Gerelateerde Bedrijven:
ATI
GTX
AMD



Adverteren  |   Disclaimer  |   Privacy  |   Cookiebeleid  |   IT Banen  |   Computable  |   CRN  |   Tweakers.net  |   IT Knowledge Base  |   Autotrack.nl  |   Carsom.nl

Alle rechten voorbehouden © De Persgroep