De informatiebron voor het Nederlandse ICT-resellerkanaal   Adverteren | Mobiel | Contact  
CRN
 Zoek
Nieuwsbrief
Reacties
Bedrijvengids
Channel Guide
CRN Mobiel



Nieuws aanmelden
Agendapunt melden
RSS-feed Volg ons via Twitter

 
Nieuws
 Terug Mail aan een vakgenootPrintvriendelijke versie   

De Unie: ontslaggolf IT-sector gaat in 2013 door

Veel automatiseringsbanen verdwijnen ook bij financiële bedrijven

Volgens vakbond De Unie wordt 2013 voor onder meer de it-sector een somber jaar. Voorzitter Reinier Castelein denkt dat er opnieuw veel banen verloren zullen gaan. Vooral de versoepeling van de ontslagregeling baart de vakbondsvoorzitter zorgen. De Unie stelt dat er ook buiten de sector banen worden geschrapt in it-functies, met name in de financiële sector. Zo staan er bij pensioenuitvoerder APG honderd tot tweehonderd ict-banen op de tocht.

De Unie-voorzitter Castelein deed zijn uitspraken tegen de zakelijke nieuwszender RTLZ.  Hij voorspelt dat de ontslaggolf de komende jaren door kan gaan.  'Ik houd mijn hart vast voor 2014, als het ontslagrecht zodanig is versoepeld dat de mensen die nu nog te duur zijn om te ontslaan, wel kunnen worden weggestuurd.' In zijn ogen kan er niet snel genoeg een sociaal akkoord worden gesloten. 'Dat eindeloze aftasten moet maar afgelopen zijn.'

Castelein ziet het somber in voor de financiële sector, maar maakt zich tevens zorgen over andere sectoren. Hij noemt in het gesprek met RTLZ bijvoorbeeld de it-sector: '2013 zal voor veel mensen een somber jaar worden. Maar dat zou in 2014 gewoon door kunnen gaan.' De Unie-voorzitter wijst er op dat bij Capgemini  eerder dit jaar al tussen de 300 en 400 ontslagen vielen. Maar ook bij andere grote dienstverleners verdwenen in 2012 honderden banen, zoals bij Logica, HP, IBM en KPN Corporate Market.

Banken en verzekeraars

Maar niet alleen in de it-sector vinden saneringen plaats. Ook daarbuiten verdwijnen er it-functies, met name in de financiële sector. Daar worden in het kader van grote ontslagrondes ook automatiseerders ontslagen. Het afgelopen jaar hebben ABN Amro, ING, Rabobank en SNS Reaal aangekondigd zeker ruim 5000 banen te schrappen. Volgens het Financieele Dagblad hebben de meeste banken en verzekeraars hun personeelsbestand in Nederland al met meer dan 10 procent teruggebracht. ‘Het is een drama. Ik voorzie in 2013 en 2014 nieuwe aankondigingen’, zegt Erwin Rog, onderhandelaar bij vakbond De Unie, tegen deze krant.

Sanering bij pensioenuitvoerder APG

Ook bij pensioenbedrijven vinden reorganisaties plaats, waar ook ict-functies worden geschrapt. Begin 2013 wordt bijvoorbeeld bekend hoeveel automatiseerders er bij het ICT-bedrijf (voorheen CIS) van het pensioenconcern APG moeten verdwijnen. Momenteel loopt er een adviesaanvraag van de directie bij de ondernemingsraad. Naar verwachting gaat het om zo'n honderd tot wellicht tweehonderd banen. Bij het ICT-bedrijf werken zo'n duizend mensen (inclusief inhuur) aan de ict voor APG Pensioenbeheer, APG Asset Management en verzekeraar Loyalis. Het budget bedraagt zo'n 150 miljoen euro.

De reorganisatie bij de ict-divisie is onderdeel van een veranderprogramma dat APG afgelopen oktober aangekondigde. Dat moet de efficiency van de bedrijfsvoering van de pensioenuitvoerder verbeteren. Het plan is volgens de directie nog een uitvloeisel van de fusie met Cordares in 2008, waarbij de bedrijfsonderdelen pensioenadministratie, incasso, communicatie en ict nu worden geïntegreerd. Daarbij verdwijnen naar verwachting de komende vier jaar jaarlijks zo'n tweehonderd banen, waarvan een deel via gedwongen ontslag.


Rik Sanders 
 
 
 
 Reageer op dit artikel 
 
Meer Nieuws:
18 juni 8:19
KPN versnelt 4G-uitrol in Nederland
18 juni 8:06
Acer structureert zakelijke divisie
17 juni 17:25
Tegenstribbelende fusiepartner verbaast DPA
17 juni 11:58
Odin Groep betrekt één locatie in Hengelo
17 juni 11:34
Computacenter biedt Eurofiber-glasvezel aan
17 juni 11:09
Fusieplan DPA verbaast ICT Automatisering
17 juni 11:01
T-Systems brengt IT-beheer Kone naar cloud
17 juni 10:18
DPA werkt aan fusie met ICT Automatisering
14 juni 14:47
Centric levert TIS Care aan Bronovo-Nebo
14 juni 11:59
Staatssecretaris stelt supercomputer in gebruik
14 juni 11:32
NGN: Software Cito-examens veel stabieler

  
Sponsored links

Gerelateerde Bedrijven:
De Unie
APG



Adverteren  |   Disclaimer  |   Privacy  |   Cookiebeleid  |   IT Banen  |   Computable  |   CRN  |   Tweakers.net  |   IT Knowledge Base  |   Autotrack.nl  |   Carsom.nl

Alle rechten voorbehouden © De Persgroep