De informatiebron voor het Nederlandse ICT-resellerkanaal   Adverteren | Mobiel | Contact  
CRN
 Zoek
Nieuwsbrief
Reacties
Bedrijvengids
Channel Guide
CRN Mobiel



Nieuws aanmelden
Agendapunt melden
RSS-feed Volg ons via Twitter

 
Nieuws
 Terug Mail aan een vakgenootPrintvriendelijke versie   

Vancis en VX Company beheren ICT Lentiz

Ict-dienstverlener Vancis gaat samen met zijn onderaannemer en collega-dienstverlener VX Company het ict-beheer van de Lentiz onderwijsgroep doen. Hiertoe won Vancis een Europese aanbesteding waarin werd gezocht naar een leverancier voor ict-diensten. Lentiz ontving in totaal vier aanmeldingen voor het vierjarige contract ter waarde van 2,8 miljoen euro.

Een datacenter van Vancis

Binnenkort wordt gestart met het ontwerp, de levering en inrichting van een nieuwe ict-omgeving, waarbij de oude omgeving gemigreerd zal worden. Hierna zal Vancis het technisch en operationeel beheer van de nieuwe ict-omgeving verzorgen, incl. het beheer van 2700 vaste- en mobiele werkplekken en ruim tweehonderd applicaties. Lentiz onderwijsgroep blijft verantwoordelijk voor het functioneel beheer van de werkplekken en applicaties.

Citrix XenApp en Microsoft Lync

De nieuwe omgeving wordt op een Microsoft gebaseerde architectuur aangeboden vanuit een centrale omgeving door middel van de server based computing-oplossing van Citrix XenApp. Vancis levert tweede en derde lijns support en het technisch beheer. Ook ondersteunt het Microsoft Office en Microsoft Exchange, evenals de nieuw te implementeren Microsoft Unified Communication software Lync. Tevens levert Vancis storage- en back-updiensten.

De Lentiz onderwijsgroep is straks in staat om ict-diensten als cloud dienst af te nemen. Zowel leerlingen als medewerkers kunnen vanaf iedere vaste werkplek, laptop, tablet of smartphone inloggen op de MijnLentiz-portal, welke gebaseerd is op Microsoft UAG en Sharepoint, om educatieve en administratieve applicaties te benaderen.

Sector-cloud

Vancis bouwt de volledig nieuwe en gecentraliseerde ict-omgeving vanuit een van zijn datacenters en levert hiermee een cloud-infrastructuur die past binnen de doelstellingen om een sector-cloud op te zetten voor het voortgezet- en middelaarberoepsonderwijs in Nederland. Vancis heeft al een omgeving opgezet voor het hoger onderwijs.

'Organisaties binnen eenzelfde sector delen binnen onze sector-cloud een bestaande infrastructuur', zegt Eric Heemskerk, commercieel directeur bij Vancis. 'Dit leidt tot kostenbesparing en een betere samenwerking. Deze inzet van de cloud is bijzonder goed toepasbaar binnen het onderwijs.'


Sander Hulsman 
 
 
 
 Reageer op dit artikel 
 
Meer Nieuws:
24 mei 17:00
UvA-student toont computerbuitenbeentjes
24 mei 16:43
Main Capital verkoopt Iaso aan GFI Software
24 mei 14:17
Bedrijven zeggen massaal .nl-domein op
24 mei 11:45
CarePartners en Pinkroccade bedienen Rodersana
24 mei 10:18
Cognos-gebruikersgroep CUGNL is ter ziele
24 mei 9:41
Peak-IT stuurt ICT’er 2 weken naar Turkije
23 mei 16:51
Prevent-IT neemt NetEyes over
23 mei 15:30
XA neemt Xerox-tak over van BührmannUbbens
23 mei 11:55
PON kent subsidie toe aan onderzoeken CGI en UvA
23 mei 11:35
Evinova Datacenter opent deuren in Meppel
23 mei 10:44
Nederland houdt voorsprong in UCC-technologie

  
Sponsored links

Gerelateerde Bedrijven:
VX Company
Vancis



Adverteren  |   Disclaimer  |   Privacy  |   Cookiebeleid  |   IT Banen  |   Computable  |   CRN  |   Tweakers.net  |   IT Knowledge Base  |   Autotrack.nl  |   Carsom.nl

Alle rechten voorbehouden © De Persgroep