De informatiebron voor het Nederlandse ICT-resellerkanaal   Adverteren | Mobiel | Contact  
CRN
 Zoek
Nieuwsbrief
Reacties
Bedrijvengids
Channel Guide
CRN Mobiel



Nieuws aanmelden
Agendapunt melden
RSS-feed Volg ons via Twitter

 
Nieuws
 Terug Mail aan een vakgenootPrintvriendelijke versie   

PC-markt krimpt 2,4 procent in Europa

In Europa zijn in het tweede kwartaal van 2012 13,6 miljoen pc’s verkocht. Dat is een daling van 2,4 procent ten opzichte van dezelfde periode in 2011, meldt het Britse marktonderzoeksbureau Gartner. Hoewel de verkoop van tablets en laptops groeide, viel de afzet van desktopmachines tegen.

De verkoop van tablets en laptops groeide met 4 procent, terwijl de afzet van desktops met bijna 13 procent terugviel. De zakelijke markt kromp met 5,3 procent, terwijl de markt voor consumentenmachines met een groei van 0,4 procent vrijwel stabiel bleef.

Ondanks een afbrokkelend marktaandeel bleef HP nummer een. Acer deed het goed, nu zijn voorraadproblemen tot het verleden behoren. Acer wist zijn marktaandeel met 2,3 procentpunt te laten groeien, waardoor het de tweede plaats in de verkopenlijst wist te behouden. Asus wist op te klimmen naar de derde plaats.

De groei bij Asus wordt door Gartner verklaard uit de verbreding van het productaanbod. Naast laptops en desktops introduceerde het bedrijf ook ultrabooks en tablets. Dell slaagde er niet in de verkoop voldoende te laten groeien en zakte daardoor terug naar plaats vier. De omvorming van pc-fabrikant naar leverancier van oplossingen is in volle gang en moet zich volgens Gartner nog vertalen in een groei van het marktaandeel.

Windows 8

De afzet van pc's aan consumenten staat onder druk door economische onzekerheid. Als de vraag zwak blijft, zullen handelaren met verouderde voorraden blijven zitten, vooruitlopend op de introductie van Windows 8 door Microsoft in oktober. Dit kan in september tot aanzienlijke prijsverlagingen leiden. Dat maakt het weer lastiger om de nieuwste machines af te zetten in het derde kwartaal van 2012, denkt Gartner.


Johannes van Bentum 
 
 
 
 Reageer op dit artikel 
 
Meer Nieuws:
24 mei 17:00
UvA-student toont computerbuitenbeentjes
24 mei 16:43
Main Capital verkoopt Iaso aan GFI Software
24 mei 14:17
Bedrijven zeggen massaal .nl-domein op
24 mei 11:45
CarePartners en Pinkroccade bedienen Rodersana
24 mei 10:18
Cognos-gebruikersgroep CUGNL is ter ziele
24 mei 9:41
Peak-IT stuurt ICT’er 2 weken naar Turkije
23 mei 16:51
Prevent-IT neemt NetEyes over
23 mei 15:30
XA neemt Xerox-tak over van BührmannUbbens
23 mei 11:55
PON kent subsidie toe aan onderzoeken CGI en UvA
23 mei 11:35
Evinova Datacenter opent deuren in Meppel
23 mei 10:44
Nederland houdt voorsprong in UCC-technologie

  
Sponsored links

Gerelateerde Bedrijven:
Gartner



Adverteren  |   Disclaimer  |   Privacy  |   Cookiebeleid  |   IT Banen  |   Computable  |   CRN  |   Tweakers.net  |   IT Knowledge Base  |   Autotrack.nl  |   Carsom.nl

Alle rechten voorbehouden © De Persgroep