De informatiebron voor het Nederlandse ICT-resellerkanaal   Adverteren | Mobiel | Contact  
CRN
 Zoek
Nieuwsbrief
Reacties
Bedrijvengids
Channel Guide
CRN Mobiel



Nieuws aanmelden
Agendapunt melden
RSS-feed Volg ons via Twitter

 
Nieuws
 Terug Mail aan een vakgenootPrintvriendelijke versie   

Overheid kan beveiligd bellen met Compumatica

Compumatica 3G van beveiligingsleverancier Compumatica in Uden voldoet aan de overheidsnormen voor beveiligd bellen. Dit blijkt uit advies van Het Nationaal Bureau voor Verbindingsbeveiliging van de geheimedienst AIVD. Ambtenaren op het niveau ´Departementaal Vertrouwelijk´ kunnen hierdoor gebruik maken van Compumatica 3G voor het beveiligd bellen met BlackBerry-smartphones.

Overheid

Met de Compumatica 3G-applicatie kunnen overheden en bedrijven in Nederland beveiligd mobiel bellen en sms-en. De oplossing werkt op basis van een micro-SD-smartcard in de BlackBerry waarmee de gesprekken tussen twee smartphones end-to-end versleuteld worden. Hierdoor zijn gesprekken voor derden niet meer afluisterbaar. Ook het SMS-verkeer is versleuteld en kan alleen door de ontvanger ontcijferd worden in de BlackBerry en is dus onleesbaar voor eventuele derden die het bericht opgevangen hebben.

De  micro-SD-smartcard voert de cryptografische functies uit en slaat de sleutels op. De smartcard is beveiligd met een pin-code. In het micro-SD-geheugen bevinden zich ook versleutelde bestanden zoals instellingen, adresboek en sms-opslag.

Volgens woordvoerster Petra van Schayik van Compumatica is gekozen voor een beveiligingsoplossing voor de BlackBerry omdat dit de veiligste smartphone is met eigen bescherming. De toegevoegde waarde van de Compumatica 3G-app is dat gebruikers over een openbaar netwerk hun spraak kunnen versleutelen. Daarnaast beschikt de app over software om de identiteit van personen te verifiëren.

AIVD-goedkeuring

De gespreksversleuteling en versleuteling van SMS-berichten zijn goedgekeurd voor het niveau Departementaal Vertrouwelijk. De goedkeuring betreft de Compumatica 3G die geschikt is voor BlackBerry-smartphones met de besturingssystemen OS5 en OS7, de Compumatica VoIP-server en het Compumatica sleutelbeheersysteem, waarmee onder meer nieuwe sleutels kunnen worden gemaakt en gedistribueerd.


Suzanne Martens 
 
 
 
 Reageer op dit artikel 
 
Meer Nieuws:
21 mei 17:11
Vijf ICT-onderzoekers krijgen Vidi-beurs NWO
21 mei 16:04
Wolters Kluwer neemt Braziliaans Prosoft over
21 mei 11:59
Eurofiber koopt met Unet 1000 km glasvezel
21 mei 11:07
ICTroom bouwt energiezuinig datacenter Ricoh
21 mei 10:19
TNO zet Cyber Security Lab op
21 mei 8:45
Computable nomineert 10 partnerprojecten
17 mei 17:06
Infotheek regelt hardwaredonatie via IT4kids
17 mei 16:54
OpenSesame ICT start eigen CRM-bedrijf
17 mei 14:24
Rabobank verlengt ook applicatiecontract IBM
17 mei 11:46
Wadinko investeert in Caase.com
17 mei 11:07
Leden De Unie verwerpen sociaal plan Ericsson

  
Sponsored links

Gerelateerde Bedrijven:
Compumatica



Adverteren  |   Disclaimer  |   Privacy  |   Cookiebeleid  |   IT Banen  |   Computable  |   CRN  |   Tweakers.net  |   IT Knowledge Base  |   Autotrack.nl  |   Carsom.nl

Alle rechten voorbehouden © De Persgroep