De informatiebron voor het Nederlandse ICT-resellerkanaal   Adverteren | Mobiel | Contact  
CRN
 Zoek
Nieuwsbrief
Reacties
Bedrijvengids
Channel Guide
CRN Mobiel



Nieuws aanmelden
Agendapunt melden
RSS-feed Volg ons via Twitter

 
Columns
 Terug Mail aan een vakgenootPrintvriendelijke versie   

Spoelstra spreekt: ICT'ers tekort

We komen ict'ers te kort en niet zo'n beetje ook. Volgens branchevereniging ICT~Office komen we in 2016 maar liefst 11.000 hoogopgeleide ict'ers te kort. Maar ik denk dat we nog veel meer te kort komen. Wat kun je tegenwoordig nog met 11.000 hoogopgeleide ict'ers? Alleen voor de ov-chip kaart heb je al 11.000 hoogopgeleide ict'ers nodig.

Jacob Spoelstra

Waarom we nog meer nodig hebben? Omdat Google met een bril komt. Inderdaad Google is bezig met een bril waarmee je onder meer kunt internetten. We gaan een periode krijgen waar we op elk voorwerp internet proberen te krijgen. Het is een beetje wat Lady Gaga probeert met hoofddeksels. Die probeert van elk voorwerp een hoofddeksel te maken. Maar Google komt met een computerbril en de bril is te bedienen met je ogen. Als er dus net een lekker wijf voorbij loopt, dan ben je in één keer al je informatie kwijt.

Flutvraag

We hebben een tijd gehad dan zetten we overal een klok of een thermometer op. Dit gebeurt nu met internet. Op elk voorwerp komt internet. Telefoons met internet, auto's met internet, spiegels met internet, tafels met internet, zuurkoolstamppot met internet.

Wat het nut daarvan is? Dat is, zoals de trainer van AZ Gert Jan Verbeek zou zeggen, een flutvraag. Het hoeft geen nut te hebben. Als het kan dan gebeurt het. Waarom eet je een zak drop leeg terwijl je allang genoeg hebt gehad? Waarom heb ik op mijn UPC-box Omroep Brabant zonder ondertiteling? Omdat het kan.

Irrelevant

Is dit verontrustend? Nee, niet voor de ict-industrie. Wij moeten er blij mee zijn. Want blijkbaar gaan mensen nieuwe mogelijkheden gebruiken zonder dat het nut heeft. Denk maar eens aan al die producten waar de i van irrelevant voor staat. En daarom denk ik dus dat we veel meer dan 11.000 nieuwe hoogopgeleide ict'ers nodig hebben. Hoe krijg ik anders internet op mijn ov-chipkaart? Of kan dat allang?


Jacob Spoelstra 
 
 
 
 Reageer op dit artikel 
 
Meer Columns:
22 mei 9:03
Spoelstra spreekt: Apple is het meeste waard
8 mei 9:51
Spoelstra spreekt: Salarisgesprek
24 april 9:31
Spoelstra spreekt: Laffe aanslag
10 april 9:47
Spoelstra spreekt: ING, nee!
3 april 7:36
Van Vliet: Het nieuwe werken werkt je tegen
27 maart 9:47
Spoelstra spreekt: Gevangen in de cloud
13 maart 9:20
Spoelstra spreekt: Facebook is voor vrouwen
27 februari 9:10
Spoelstra spreekt: Uit de planning
13 februari 9:20
Spoelstra spreekt: Met Apple uit de crisis
30 januari 9:18
Spoelstra spreekt: De koning van de ICT
16 januari 9:21
Spoelstra spreekt: Moszkowicz bij Capgemini

  
Sponsored links



Adverteren  |   Disclaimer  |   Privacy  |   Cookiebeleid  |   IT Banen  |   Computable  |   CRN  |   Tweakers.net  |   IT Knowledge Base  |   Autotrack.nl  |   Carsom.nl

Alle rechten voorbehouden © De Persgroep