De informatiebron voor het Nederlandse ICT-resellerkanaal   Adverteren | Mobiel | Contact  
CRN
 Zoek
Nieuwsbrief
Reacties
Bedrijvengids
Channel Guide
CRN Mobiel



Nieuws aanmelden
Agendapunt melden
RSS-feed Volg ons via Twitter

 
Nieuws
 Terug Mail aan een vakgenootPrintvriendelijke versie   

Chipmaker werkt samen met Motorola en Lenovo

Intel levert Atom-processor voor smartphones

Chipmaker Intel gaat zijn zijn Atom-processor aan verschillende bouwers van smartphones leveren. Hiertoe heeft het bedrijf een meerjarige samenwerkingsovereenkomst met Motorola Mobility afgesloten. Ook komt er een Lenovo-smartphone met de Intel Atom-processor.

Intel Atom Z2460

Intel en de Mobility-tak van Motorola gaan de komende jaren samen smartphones en tablets ontwikkelen en op de markt brengen. In de samenwerking ontwikkelt Motorola Mobility verschillende apparaten die met de Intel Atom-processor zullen worden uitgerust. Naar verwachting komen de eerste producten in de tweede helft van 2012 op de markt.

De nieuwe Motorola-producten worden uitgerust met het Intel Atom-processor Z2460-platform (voorheen bekend als ‘Medfield'), dat specifiek is ontwikkeld voor smartphones en tablets. De Atom-processor verbruikt weinig energie waardoor hij geschikt is voor mobiele apparaten. De apparaten zullen draaien op het Android-besturingssysteem.

Lenovo

Naast de samenwerking met Motorola Mobility komt er ook een Lenovo-smartphone op de markt die uitgerust is met de Atom-processor. De Lenovo K800-smartphone draait ook op Android. Naar verwachting komt deze smartphone in het tweede kwartaal van dit jaar op de markt in China. Wanneer dit toestel naar Nederland of Europa komt, is niet bekend.

De K800 maakt gebruik van het 21 Mbps-netwerk van China Unicom. Deze smartphone gebruikt de low-power Intel Atom-processor Z2460 met Intel Hyper-Threading Technology, ondersteunt HSPA+ met het Intel XMM 6260-platform, en is voorzien van de Lenovo LeOS-gebruikersinterface voor de Chinese markt.

Tablets

Intel zal zich ook actiever op de tabletmarkt begeven. Zo werkt het bedrijf aan compatibiliteit met de miljoenen bestaande apps en apparaten, een instant-on beleving en ondersteuning voor de Metro-gebruikersinterface van Microsoft. Zo demonstreerde Intel al de toekomstige 32 nm Intel System-on-Chip (SoC) met de codenaam ‘Clover Trail'  voor tablets en hybride apparaten met Microsoft Windows 8.


Redactie CRN/Computable  
 
 
 
 Reageer op dit artikel 
 
Meer Nieuws:
24 mei 17:00
UvA-student toont computerbuitenbeentjes
24 mei 16:43
Main Capital verkoopt Iaso aan GFI Software
24 mei 14:17
Bedrijven zeggen massaal .nl-domein op
24 mei 11:45
CarePartners en Pinkroccade bedienen Rodersana
24 mei 10:18
Cognos-gebruikersgroep CUGNL is ter ziele
24 mei 9:41
Peak-IT stuurt ICT’er 2 weken naar Turkije
23 mei 16:51
Prevent-IT neemt NetEyes over
23 mei 15:30
XA neemt Xerox-tak over van BührmannUbbens
23 mei 11:55
PON kent subsidie toe aan onderzoeken CGI en UvA
23 mei 11:35
Evinova Datacenter opent deuren in Meppel
23 mei 10:44
Nederland houdt voorsprong in UCC-technologie

  
Sponsored links

Gerelateerde Bedrijven:
Intel
Motorola
Lenovo



Adverteren  |   Disclaimer  |   Privacy  |   Cookiebeleid  |   IT Banen  |   Computable  |   CRN  |   Tweakers.net  |   IT Knowledge Base  |   Autotrack.nl  |   Carsom.nl

Alle rechten voorbehouden © De Persgroep